Međunarodni dan dječje knjige 2. travnja

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana dječje knjige Odjel za nastavničke studije u Gospiću u suradnji s Osnovnom školom dr. Jure Turića iz Gospića organizira 2. travnja  čitanje prigodnih književnih tekstova učenicima razredne nastave.

Međunarodni dan dječje knjige u cijelom se svijetu obilježava više od 30 godina u čast rođenja danskog pisca Hansa Christiana Andersena. Temeljna je namjera obilježavanja ovoga dana ukazivanje na važnost knjige te poticanje i razvijanje ljubavi prema čitanju, kako među djecom tako i među odraslima.

Vođene mišlju kako je dobra knjiga najbolji čovjekov prijatelj, obilježavanje su inicirale docentice Sanja Vrcić-Mataija i Vesna Grahovac-Pražić u suradnji sa studenticama 4. godine učiteljskog studija te učiteljima i učiteljicama razredne nastave gospićke osnovne škole.