FESTIVAL ZNANOSTI 2019. - OBOJENE RIJEČI

U ponedjeljak 8. 4. 2019. godine u sklopu Festivala znanosti održana je interaktivna prezentacija i radionica na temu Obojene riječi ( Colour Idioms). U  radionici su sudjelovali učenici drugog razreda Gimnazije Gospić ( profesorica mr.sc. Edita Klobučar) te učenici sedmog razreda (učiteljica Anna Marie Devčić) Osnovne škole dr. Jure Turića i studenti druge i treće godine Odjela za nastavničke studije u Gospiću. Inspirirani bojama kao sastavnim dijelom svega što nas okružuje pa tako i različitim značenjima boja u englesko-hrvatskim frazemima, studenti su pod mentorstvom doc. dr. sc. Katice Balenović, osmislili interaktivnu prezentaciju i radionicu namijenjenu učenicima osnovne i srednje škole (sat engleskog jezika), kako bi ih, kroz različite igre (igre pogađanja, asocijacije) i pomoću izrađenih plakata i kartica s riječima te vođenim i usmjerenim razgovorom doveli do prepoznavanja i uočavanja različitih značenja engleskih i hrvatskih frazema sa sastavnicom boja, a u svrhu obogaćivanja vokabulara te uočavanja doslovnog i prenesenog značenja riječi.