Konferencija o položaju mladih u Republici Hrvatskoj

Konferencija o položaju mladih u RH održana je u Gospiću 27. travnja 2021. u Kulturno informativnom centru Gospić s početkom u 10 sati i završetkom u 16 sati. Studenti prve i treće godine Odjela za nastavničke studije u Gospiću u koordinaciji profesorice psihologije doc. dr. sc. Anele Nikčević-Milković sudjelovali su u nacionalnom istraživanju o položaju mladih u Republici Hrvatskoj. Udruga Zamisli u partnerstvu s Ambidekster klubom i još 14 partnerskih udruga, Ekonomskim institutom Zagreb i Pravnim fakultetom Sveučilišta u Splitu provodi projekt Mreža za aktivaciju mladih. U okviru projekta napravljeno je istraživanje osobnih razloga, ekonomskih i pravnih prilika koji utječu na aktiviranje mladih te mapiranje statusa qou unutar sektora mladih u kojem su sudjelovali i studenti Odjela u Gospiću. Svrha projekta je izgraditi mrežu za podršku mladima u procesu uključivanja u život zajednice kako bi se poboljšala kvaliteta života mladih u Republici Hrvatskoj. Projekt sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Početni rezultati istraživanja predstavljeni su na regionalnim konferencijama od kojih je jedna bio i ova u Gospiću. Konferencija se zbog epidemiološke situacije održala u hibridnom obliku.

Više o istraživanju i konferenciji možete pročitati u izvješću.

Izvješće