14. veljače 2017. Sveučilište u Zadru predstavilo je svoje studijske programe gospićkim maturantima.

Prorektorica za studije i studente izv. prof. dr. sc. Nedjeljka Balić-Nižić, voditeljica ureda za ECTS Paola Bajlo-Kalmeta, asistentica Monika Batur, s Odjela za informacijske znanosti te v. d. pročelnice Odjela za nastavničke studije u Gospiću doc. dr. sc. Sanja Vrcić-Mataija posjetili su maturante Gimnazije Gospić te Strukovne škole Gospić i predstavili im studijske programe Sveučilišta u Zadru. Prorektorica je maturantima istaknula niz prednosti studiranja na zadarskom sveučilištu, od izbora raznolikih studijskih programa, preko različitih mogućnosti kombiniranja dvopredmetnih studija do ostalih prednosti studentskog života u Zadru. Asistentica Monika Batur predstavila je posebnosti studijskog programa Odjela za informacijske znanosti, dok je Paola Bajlo-Kalmeta gospićke maturante upoznala s ostalim podatcima vezanim uz odabir, prijavu i hodogram aktivnosti vezanih uz polaganje državne mature i izbor studijskog programa. V. d. pročelnice Odjela za nastavničke studije u Gospiću predstavila je maturantima program učiteljskog studija u Gospiću te istaknula potrebne uvjete za upis ovog studija.