PROJEKT EXCOVER

Na našem Odjelu održan je radni sastanak projektnog tima s projekta Experience, Discover & Valorise Hidden Treasure Towns and Sites of Adriatic Area (Doživite, otkrijte i vrednujte skrivena blaga gradova i ostalih lokaliteta jadranskog područja) kojemu je partner Sveučilište u Zadru, odnosno naš Odjel. Riječ je o Programu prekogranične suradnje INTERREG V-A Italija–Hrvatska 2014.-2020. i osi 3. Okoliš i kulturna baština, a cilj je poboljšanje sustava zaštite i upravljanja kulturnom i prirodnom baštinom na održiv i prostorno uravnotežen razvoj. Članice tima su doc. dr. sc. Sanja Vrcić-Mataija. izv. prof. dr. art. Ana Vivoda i izv. prof. dr. sc. Vrsna Grahovac-Pražić. Sastanak je održan s članicama projektnog tima sa Sveučilišta u Udinama, jedan od partnera na projektu, profesoricom antropologije doc. dr. sc. Donatellom Cozzi i profesoricom sociologije izv. prof. dr. sc. Monicom Pascolli. Sastanku je nazočila administrativna voditeljica projekta Marina Šimičić, dipl. arch./prof geogr.