NASTAVA U PRIRODI

S našim je studentima 26. listopada ove godine održana nastava u prirodi i to iz kolegija Metodika prirode i društva i Zavičajna književnost. Nastavnice doc. dr. sc. Jadranka Brkić Vejmelka i izv. prof. dr. sc. Sanja Vrcić-Mataija povele su studente na novootvorenu gospićku poučnu stazu Derale - Lika kroz koju su studenti imali priliku upoznati se sa zavičajnom florom i faunom, klimatskim jesenskim uvjetima, osobinama krške rijeke Like te sa zavičajnim piscima koji su Liku i lički krajolik tematizirali u svojim književnim djelima. Na taj su način, između ostalog, nastavili s aktivnostima koje se na našem Odjelu provode u Godini čitanja i Mjesecu hrvatske knjige, promovirajući hrvatske književnike i zavičajni jezični idiom.

Izvanučionička nastava pokazala se kao zahvalan način rada, posebice u epidemiološkim uvjetima u kojima živimo, a ljepota ličkog jesenskog krajolika višestruko inspirativnom.