ČITATELJSKI KLUB ISKRA OBILJEŽAVA MJESEC HRVATSKE KNJIGE

16. listopada 2023. godine održan je prvi sastanak studentskog čitateljskog kluba Iskra u novoj akademskoj godini!

Budući da je u tijeku tradicionalna manifestacija Mjesec hrvatske knjige (15. listopada - 15. studenoga) čije je ovogodišnje izdanje, pod nazivom "Književnost bez granica!", posvećeno  prevoditeljima, odnosno književnom prevođenju, članice čitateljskog kluba Iskra odlučile su ga obilježiti čitanjem zanimljivih stranih naslova prevedenih na hrvatski jezik.

Na jučerašnjem sastanku bilo je riječi o romanu Čovjek zvan Ove švedskog spisatelja Fredrika Backmana kojeg hrvatski čitatelji imaju priliku čitati u prijevodu Maje Vrbanc s engleskog jezika.

Roman Čovjek zvan Ove priča je o čovjeku koji nikoga ne voli, svima pronalazi zamjerku, gunđa, svi ga živciraju i sve mu smeta, a uz to je strašno principijelan, drzak, bez dlake na jeziku, a onda u njegovo susjedstvo dolaze novi susjedi, useljenici, koji malo po malo probijaju oklop njegove nepristupačnosti. Divna je to i duhovita knjiga o prijateljstvima, ljubavi, međuljudskim odnosima, interkulturalnosti, socijalnim problemima. Članice je višestruko oduševio te su ga ocijenile mahom visokim ocjenama i od srca ga preporučuju svima!

Za idući sastanak izabrale su roman Lažljivi život odraslih Elene Ferrante u prijevodu Ane Badurine, a sastanak je planiran za 14. studenoga 2023.

Pridružite im se uz moto "Nek` ti riječ ne bude strana(c)"!

Također, nakon održanog sastanka članice su se susrele s gospodinom Milanom Tomaševićem, radijskim voditeljem s Radio Gospića, i kroz zanimljiv razgovor predstavile čitateljski klub Iskra, aktivnosti koje su provodile u okviru kluba kao i samo iskustvo te dobrobiti članstva u jednom čitateljskom klubu. Susret se odvio povodom obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige i moći ćete ga poslušati u emisiji Radio Gospića pod nazivom Rubikon koja će se emitirati u petak, 20. listopada 2023. u 18.20 te ju možete poslušati na frekvencijama 97,1 i 105,7 MHz  kao i  putem interneta na