DAN OTVORENIH VRATA

DAN OTVORENIH VRATA ODJELA ZA NASTAVNIČKE STUDIJE U GOSPIĆU

9. travnja 2018. na Odjelu za nastavničke studije u Gospiću organiziran je Dan otvorenih vrata. Tom prigodom gospićkim maturantima predstavljen je  integrirani preddiplomski i diplomski učiteljski studijski program sa svim zanimljivim aktivnostima, radionicama i izložbama. Dan otvorenih vrata osmišljen je kroz nekoliko tematskih radionica:

1. KNJIŽEVNO-UMJETNIČKA UČIONICA (Cilj: upoznati maturante sa sadržajima književne, likovne, glazbene i scenske kulture predstavljanjem studentskih kreativnih radova: izložba likovnih radova, slikovnica, lutaka; izvedba scenske igre i glazbenih dionica);

2. METODIČKA UČIONICA (Cilj: upoznati maturante sa sadržajem kolegija metodika na učiteljskom studiju, osvijestiti poziv učitelja razredne nastave kroz niz sadržaja: izložba učeničkih radova, studentske pripreme te različite metodičko-didaktički materijali koje su izradili i osmislili studenti.)

3. PRIRODOSLOVNA UČIONICA (Cilj: upoznati maturante s prirodoslovnim sadržajima učiteljskog studija kroz izvedbu atraktivnih znanstvenih pokusa; prikaz studentske reportaže s terenske nastave)

4. PSIHOLOGIJSKA UČIONICA (Cilj: predstaviti maturantima istraživački rad s mentorima Odjela iz aktualnih tema s područja obrazovanja: objava stručnih ili znanstvenih članaka, sudjelovanje studenata na tribinama, okruglim stolovima, predavanjima, konferencijama, predstaviti radionice Studentskog savjetovališta te suradnju s lokalnom zajednicom).