DAN OTVORENIH VRATA NA ODJELU ZA NASTAVNIČKE STUDIJE U GOSPIĆU

U okviru proslave Dana Sveučilišta, Odjel za nastavničke studije u Gospiću, koji je puno desetljeće njegova ravnopravna sastavnica, organizirao je Dan otvorenih vrata s namjerom predstavljanja svojih aktivnosti široj javnosti, posebice gospićkim maturantima. Namjera je bila osvijestiti važnost učiteljskog poziva u društvu te skrenuti pozornost mladim ljudima, koji su pred odabirom svoga životnoga poziva, na prednosti studiranja u gradu sa stoljetnom učiteljskom tradicijom. Petogodišnji integrirani preddiplomski i diplomski Učiteljski studijski program koji se izvodi u Gospiću, uz modul Kulturne i prirodne baštine, osigurava budućim učiteljima, magistrima primarnog obrazovanja, sve potrebne kompetencije za kvalitetan rad s učenicima razredne nastave.

Interdisciplinarnost Učiteljskog studijskog programa, idealni prostorni uvjeti u kojima je smješten odjel, profesionalnost nastavnog osoblja te rad s malim skupinama studenata pruža mogućnost provedbe raznolikih oblika rada, kao što je, primjerice, projektni tip nastave koji pretpostavlja ispreplitanje sadržaja i metoda različitih kolegija, ali i suradnju s lokalnim – kulturnim, odgojnim i obrazovnim ustanovama te udrugama civilnog društva. Takva je suradnja urodila nizom zanimljivim projektnih ostvarenja: od izrade edukativnih materijala za djecu s poteškoćama u razvoju (taktilne slikovnice, didaktički likovni predmeti), preko realizacije lutkarskih predstava i igrokaza, izložbi likovnih radova, glazbenih koncerata, projekata poticanja čitanja te niza raznovrsnih radionica. Dio je tih aktivnosti, u kojima su sudjelovali odjelni nastavnici i brojni studenti, uspješno  predstavljen gospićkim maturantima kao i zainteresiranoj javnosti.

O izvrsnosti i uspjesima nastavnika i studenata svjedoči i veliki broj Rektoričinih nagrada koje su tijekom proteklog desetljeća dobili nastavnici i studenti Odjela za nastavničke studije u Gospiću, na što smo s pravom ponosni.