DANI HRVATSKOGA JEZIKA 2018.

Dana 13.3.2014. na Odjelu za nastavničke studije u Gospiću održano je predavanje o aforizmima i aforističarima koji aktivno djeluju na ovome području. Vođeni i uz pomoć profesorice Jasminke Brala-Mudrovčić studenti prve godine Patricia Jarnević, Nina Kosor, Ema Belančić, Mateja Župan, Patricija Salopek, Adriana Magdić, Stela Šmit, Ljubica Smoljo, Marina Mladinov, Karla Mamić, Jan Draclin, Laura Raič i Ivan Starčević predstavili su radove zavičajnih aforističara Stipe Golca, Danka Ivšinovića i Miroslava Turkovića. Uz prezentacije navedenih studenata nazočni studenti i profesorice imali su prigodu bolje se upoznati s gostima koji su sami pričali o svojim načinima stvaranja i sa svojom otvorenošću, iskustvom i jedinstvenim smislom za humor omogućili da cijeli susret prođe u veseloj i zanimljivoj atmosferi.

Jan Draclin i Ivan Starčević