Dani hrvatskoga jezika na Odjelu za nastavničke studije u Gospiću Sveučilišta u Zadru

Odjel za nastavničke studije u Gospiću Sveučilišta u Zadru obilježio je  Dane hrvatskoga jezika od 11. do 17. ožujka 2016. godine. Odlukom Hrvatskoga sabora iz 1997. svake se godine sredinom ožujka obilježavaju Dani hrvatskoga jezika u spomen na Deklaraciju o nazivu i položaju hrvatskoga književnoga jezika.

Studenti prve godine izradili su prigodne plakate tematski usmjerene na gramatiku hrvatskoga jezika, pravopise, rječnike …

Plakati su postavljeni u atriju fakulteta i na ostala vidljiva mjesta pa su se studenti tijekom cijeloga tjedna mogli upoznati sa zanimljivim podacima iz povijesti hrvatskoga jezika i prisjetiti se važnih jezičnih pitanja.

Studenti prve godine

Mentorica: doc. dr. sc. Jasminka Brala-Mudrovčić