Danijel Božičković, student 5. godine Odjela za nastavničke studije u Gospiću Sveučilišta u Zadru sudjelovao je na izložbi Crtomat - izložbi stripa i ilustracija u Gradskom muzeju Virovitica. Izložba je realizirana putem natječaja i predstavlja djela 37 autora i autorica različitih likovnih rukopisa i imaginarija, s ciljem stavljanja naglaska na privlačnost ilustracije i stripa kao umjetničkih medija, predočavanju raspona tehnika koje se danas koriste u ilustriranju te otvoranju mogućnost izlaganja i stjecanja referenci samim autorima s jedne strane, a s druge strane osigurati posjetiteljima mogućnost uvida u ljepotu originala.

Danijel Božičković izložio je unikatnu ilustriranu slikovnicu *Šuma Striborova, *realiziranu u sklopu kolegija Izvannastavne likovne aktivnosti pod mentorstvom doc.dr.art. Ane Vivoda

Više informacija na: http://www.muzejvirovitica.hr/vijesti/745/