doc. dr. sc. Krešimir Žganec je 14.-18. XI. 2016. boravio u Sofiji u Bugarskoj

doc. dr. sc. Krešimir Žganec je 14.-18. XI. 2016. boravio u Sofiji u Bugarskoj radi sudjelovanja na sastanku "4th Danube Region Invasive Alien Species Network (DIAS) meeting" "Cooperation towards the invasive alien species (IAS) Strategy in the Danube Region" u okviru kojeg su stručnjaci (znanstvenici i dionici) iz sedam zemalja Dunavskog slijeva raspravljali o strategiji za strane i invazivne vrste u Dunavskoj regiji s glavnim ciljem upravljanja i kontrole rizika od širenja invazivnih vrsta. Osim toga, u suradnji s kolegom sa Sveučilišta u Sofiji (Sofia University "Saint Kliment Ohridski", Biology faculty, Department of general and applied Hydrobiology) radio je u laboratoriju na identifikaciji uzoraka stranih i invazivnih vrsta rakušaca iz Dunava i ostalih rijeka u Bugarskoj.