Festival znanosti 2014. - Valovi i Nikola Tesla

Odjel za nastavničke studije u Gospiću sudjelovao je u obilježavanju Festivala znanosti 11. IV. 2014. godine. Organizirane su radionice i prezentacije na temu Valovi i Nikola Tesla kroz koje su studenti Odjela potaknuli učenike da svijet oko sebe pogledaju kroz „drugačije naočale“ kako bi osvijestili postojanje valova svuda oko nas. Festival se održao u dvorani i prostorijama Odjela kroz niz radionica: 1) Što su i kako nastaju valovi?, 2) Valovi na vodi, 3) Zvuk je val!, 4) Svjetlost, to su valovi!?, 5) Može li se „vidjeti“ pomoću zvuka?, 6) Nikola Tesla i valovi, 7) Kreativna radionica: Naličio sam valove!

Za učenike razredne nastave Osnovne škole dr. Jure Turića organiziran je grupni posjet pod vodstvom učiteljica i učitelja u razdoblju od 8-12 sati. Učenici predmetne nastave iste škole kao i učenici Strukovne škole i Gimnazije u Gospiću posjetili su radionice u razdoblju od 13.00-15.00 sati.