FESTIVAL ZNANOSTI 2021. - Učimo o kulturi govorenja, pisanja, čitanja...

Vodeći se ovogodišnjom temom Festivala znanosti – kultura znanosti, studentice četvrte godine Odjela za nastavničke studije u Gospiću, Karla Mamić, Nina Kosor i Marina Mladinov, u okviru kolegija Metodika hrvatskoga jezika pod mentorstvom asistentice Marine Franić Šimunić, provele su radionicu i pričaonicu s učenicima razredne nastave OŠ dr. Jure Turića u Gospiću, kojom su obuhvćeni pojmovi kulture čitanja, pisanja, govorenja i slušanja. Također, u skladu s proglašenom Godinom čitanja 2021. cilj nam je bio promicati i poticati i kulturu čitanja pa su tako studentice učenicima čitale slikovnicu Uljuđeni vuk, Becky Bloom i Pascala Bieta koja progovara o važnosti čitanja. Nakon pročitane priče učenici su iznosili svoje dojmove, prepričavali priču, uočavali likove, ponašanja, razlike između knjižnice i knjižare na temelju ilustracija iz slikovnice te općenito spoznali važnost čitanja kao jedne od najvažnjih ljudskih vještina.