FESTIVAL ZNANOSTI 2022.- "Daske koje život znače"

U sklopu ovogodišnje manifestacije Festivala znanosti na temu Života, 6. svibnja., studenti 3. godine Odjela za nastavničke studije u Gospiću, vođeni svojim mentoricama izv. prof. dr. sc. Sanjom Vrcić-Mataija i izv. prof. dr. sc. Jasminkom Brala-Mudrovčić, izveli su, u okviru najavljene teme Daske koje život znače tri lutkarske predstave (Lav i miš, Lav i zečić i Vuk i koza) učenicima 1. i 2. razreda Osnovne škole dr. Jure Turića, koje su njihove učiteljice Ana Nikšić i Vlatka Galac dovele u prigodni posjet Odjelu.

Raspjevani glazbeni doček pripremili su im studenti 2. i 3. godine, pod mentorstvom dr. sc. Ines Cvitković Kalanjoš. Nakon odgledanih predstava, učenici su se upoznali s prostorom u kojemu se naši studenti pripremaju za svoj životni poziv – učiteljski. Razgledali su odjelne izložbe, scenske lutke, knjižnicu te čitaonicu s prigodnim slikovnicama koje je pripremila knjižničarka Ivana Prpić, a Marina Franić-Šimunić, asistentica, upoznala ih je s ulogom kućice za razmjenu knjiga koja je nedavno postavljena u javni prostor ispred odjelne zgrade.