FESTIVAL ZNANOSTI - NOĆ PSIHOLOGIJE

Povodom Festivala znanosti 2018. (16. - 21. travnja 2018.) na temu „Otkrića“ Odjel za nastavničke studije u Gospiću Sveučilišta u Zadru i Osnovna škola „dr. Jure Turića“ iz Gospića organizirali su Noć psihologije: 10 top otkrića u psihologiji 19. travnja 2018. od 18,00 do 20,00 sati. Studenti prve godine pod mentorstvom doc. dr. sc. Anele Nikčević-Milković i Zvonimira Šimića, mag. psych učenike šestih, sedmih i osmih razreda kroz radionice i demonstracije upoznali su s nekim znanstvenim otkrićima u psihologiji koji su postali klasici psihologije i tako promijenili naš pogled na svijet. 10 otkrića: 1) Što su obrambeni mehanizmi i kako ih koristimo? 2) Tko sam ja? – crte ličnosti; 3) Što je kreativnost? 4) Ženski mozak – muški mozak; 5) Psihologija samopoštovanja; 6) Kako učimo? 7) „Mladi Luther“ – kriza identiteta; 8) Emocionalna inteligencija – je li korisnija od IQ? 9) Samoregulacija učenja i 10) Kako razviti učinkovito mišljenje.