FESTIVAL ZNANOSTI – Priroda je naša inspiracija

U okviru Festivala znanosti dana 27. travnja 2023. uspješno je realizirana festivalska aktivnost PRIRODA JE NAŠA INSPIRACIJA u sklopu koje su studenti 4. godine učiteljskog studija, pod mentorstvom nastavnica Jadranke Brkić-Vejmelka i Ines Cvitković Kalanjoš u suradnji s učiteljicom Vlatkom Galac proveli radionicu s učenicima trećeg razreda Osnovne škole dr. Jure Turića iz Gospića. U prvom dijelu radionice učenicima se kroz glazbene sekvence približio klavirski opus Dore Pejačević pod nazivom „Život cvijeća“ sa osnovnim opisom svakog pojedinog cvijeta, a zatim se u školskom vrtu i plasteniku održao drugi dio radionice u kojem je svaki učenik uz pomoć studenata zasadio „svoj“ cvijet o kojem će se brinuti tijekom njegovog rasta i cvatnje. Cilj radionice bio je ukazati na neraskidivu vezu čovjeka i prirode.