FESTIVAL ZNANOSTI - U društvu knjiga

Vodeći se ovogodišnjom temom Festivala znanosti – „Priroda i društvo“, studentice četvrte godine učiteljskog studija u Gospiću: Andrea Dujmović, Ana Gujić, Dora Kabalin i Magdalena Nikšić, u okviru nastave kolegija Metodika hrvatskog jezika pod mentorstvom nastavnice Marine Franić Šimunić, provele su književnu i jezičnu radionicu i igraonicu s učenicima razredne nastave Osnovne škole dr. Jure Turića iz Gospića (produženi boravak) koji su na Odjel došli u pratnji učiteljice Maje Žarković.

Radionica je kroz druženje s različitim slikovnicama bliskim učenicima i njihovom senzibilitetu imala za cilj obuhvatiti pojmove kulture čitanja, pisanja, govorenja i slušanja. Nadalje, slušajući priču Djevojčica koja je voljela čitati autorice Maje Lesinger nastale u okviru projekta Male slobodne knjižnice Hrvatske, učenici su se upoznali s konceptom kućice za razmjenu knjiga te su imali prilike i sami sudjelovati i posuditi slikovnicu koja im se sviđa budući da je prošle godine povodom Noći knjige u organizaciji našega čitateljskog kluba Iskra ispred zgrade Odjela postavljena jedna takva kućica za razmjenu knjiga s namjerom kontinuiranog senzibiliziranja zajednice u kojoj živimo za čitanje, promicanje ljubavi prema knjizi i čitanju. Zamišljena kao mala knjižnica, na tragu već realiziranih sličnih ideja, knjižnica-kućica djeluje po principu "Posudi, pročitaj, vrati" ili "Jednu knjigu uzmi, jednu donesi" i dostupna je svima.

Cilj održane radionice – igraonice bio je senzibilizirati učenike i širu javnost za čitanje i promicanje ljubavi prema knjizi i čitanju.