FESTIVAL ZNANOSTI - UČENJE KROZ DRUŠTVENE IGRE

U okviru Festivala znanosti na temu Priroda i društvo na Odjelu za nastavničke studije u Gospiću uspješno je realizirana festivalska aktivnost Učenje kroz društvene igre. Igraonicu su (pod mentorstvom nastavnica Josipe Čuka i Sanje Vrcić-Mataija) s učenicima prvog razreda Osnovne škole Dr. Jure Turića iz Gospića (produženi boravak), koji su na Odjel došli u pratnje učiteljice Maje Žarković, provele studentice četvrte godine Učiteljskog studijskog programa: Ana Škondro, Ema Franić, Dolores Janković i Karmen Jukić.

U ugodnoj atmosferi uređene odjelne igraonice studentice su poticale kod učenika matematičke i jezične vještine igranjem popularnih društvenih igara (Memory, Oduzimanje, Zbrajanje, Scrabble, Pogodi što…), djelujući pritom edukativno i zabavno. Društvene ige pokazale su se kao odličan alat za razvijanje logičkog razmišljanja, asocijativnosti, brzine i spretnosti, a natjecateljskim ozračjem ostvarilo se kvalitetno, poticajno i zabavno ozračje.