Glazbeno-scenska predstava Srećko

Studenti Učiteljskog fakulteta iz Zagreba gostovali su 11. svibnja 2016. na Odjelu za nastavničke studije u Gospiću te izveli glazbeno-scensku predstavu Srećko u dvorani Pučkog otvorenog učilišta. Predstava je u cijelosti studentski autorski rad nastao u okviru izbornog kolegija Zborno pjevanje pod mentorstvom prof. Diane Atanasov Piljek, a pod motom „Život je igra: igraj se smiley“.

U pratnji studenata zagrebačkog učiteljskog fakulteta, osim njihove mentorice, bili su i prodekan za nastavu i studente izv. prof. dr. sc. Siniša Opić te prodekanica za znanost i međunarodnu suradnju doc. dr. sc. Lidija Cvikić.

Nastavak je to uspješne suradnje koja je započela turnejom studentskog pjevačkog zbora Degenija s Odjela za nastavničke studije u Gospiću, a koji je pod vodstvom mentora prof. Tvrtka Sarića početkom travnja gostovao na učiteljskom fakultetu u Zagrebu te Mariboru i Ljubljani.