IZRADA ZIDNIH SLOVARICA

Krajem proteklog, zimskog semestra, studenti 4. godine u okviru kolegija Metodika hrvatskoga jezika 1 pod vodstvom asistentice Marine Franić Šimunić izrađivali su slova od različitih materijala. Naime, učeći o početnom čitanju i pisanju kao posebnom području nastave hrvatskoga jezika, studenti su savladavali teorijska i praktična znanja koja će u budućnosti koristiti u nastavi. Baveći se temom obrade slova, studenti su imali priliku izrađivati formalna i rukopisna slova od tjestenine i konca u svrhu uočavanja grafičkog ustrojstva pojedinog slova. Zadatak je bio iznimno uspješan i kreativan, studenti su uživali glumeći učenike te stekli vrijedno iskustvo, a konačni proizvod njihovoga kreativnoga rada, zidne slovarice formalnih i rukopisnih slova, vrijedan su prilog za budući rad s djecom.