JEŽEVA KUĆICA- STUDENTSKA KOSTIMIRANA PREDSTAVA

Studenti treće godine Odjela u okviru kolegija Scenska kultura pod vodstvom doc. dr. sc. Jasminka Brala-Mudrovčić osmislili su i izveli kostimiranu predstavu Ježeva kućica prema tekstu Branka Ćopića 8. siječnja 2019. godine s početkom u 12 sati. Predstavi su nazočili učenici drugih i jednog trećeg razreda osnovne škole Dr, Jure Turića iz Gospića.

Glavne uloge su imali sljedeći studenti: Ježurko Ježić - Karlo Jurjević, Lisica Mica - Nikolina Marković, Medo - Adriana Rudić, Vuk - Anja Rajak, Divlja svinja - Marko Spudić, Zec - Andrea Selec, Sova - Božica Totić, Leptir I. -Marija Smolčić, Leptir II. - Ana Zadro, Pripovjedačica I. - Sandra Stilinović i Pripovjedačica II. - Lara Vučić.

Za scenografiju su bile zadužene Ana Kišur, Antonija Mačešić, Matea Moguš, Helena Lukec i Doroteja Budek, a o kostimima su brinule Katarina Rukavina, Marija Magdalena Turić, Iva Maglić i Dorotea Baričević. Glazbu su odabrale Monika Sabljak i Antonela Dukovac. Prilagodbu za scensko izvođenje i režiju odradile su Matea Nikšić, Tihana Sertić i Marija Rukavina. Sve su fotografijama zabilježile Matea Sokač i Petra Lapić.

Aktivno sudjelovanje svih studenata treće godine učiteljskog studija u pripremi i izvođenju kostimirane predstave - igrokaza nesumnjivo je omogućilo bolje razvijanje njihovih učiteljskih kompetencija, a oduševljenje djece svakako da će im biti poticaj u daljnjem radu.