Na Odjelu za nastavničke studije u Gospiću 26. siječnja 2015. predstavljena su dva zbornika radova u nakladništvu Sveučilišta u Zadru: Šime Starčević i hrvatska kultura u 19. stoljeću i Dijete i estetski izričaj.

O zborniku radova  Šime Starčević i hrvatska kultura u 19. stoljeću govorli su red.prof.dr. sc. Josip Lisac, izv.prof.dr.sc. Željko Holjevac, urednice zbornika doc.dr.sc. Vesna Grahovac-Pražić i doc.dr.sc.Sanja Vrcić-Mataija.

Zbornik radova Dijete i estetski izričaj predstavili su izv.prof. dr.sc. Smiljana Zrilić, pročelnica Odjela za izobrazbu učitelja i odgojitelja u Zadru te urednici: izv.prof.dr.sc. Robert Bacalja, prorektor za studije i studentska pitanja i doc.dr.sc. Katarina Ivon.