OBAVIJEST za studente o upisu ljetnog semestra i upisu obveznih i izbornih kolegija preko Studomata

OBAVIJEST za jednopredmetne studente

o upisu ljetnog semestra i upisu obveznih i izbornih kolegija preko Studomata

Upis u ljetni semestar akad.god. 2017./2018. počinje u ponedjeljak, 26. veljače 2018., a završava u ponedjeljak, 19. ožujka 2018.

Upis se obavlja sljedećim redoslijedom:

1. Upis obveznih i izbornih predmeta u ISVU sustav – putem Studomata (26.02.2018.-12.03.2018.)

1. Upis u Referadi (26.02.2018.-19.03.2018.; nakon provjere upisa predmeta u ISVU, ovjerava se indeks)

STUDENTI KOJI NISU PONAVLJAČI i STUDENTI PONAVLJAČI KOJI NEMAJU PARCIJALU

Upis ljetnog semestra vrši se u Referadi od 26. veljače do 19. ožujka 2018. u vremenu 9.00-12.00h . Potrebno je donijeti indeks i potvrdu o uplati ljetnog semestra (račun ste dobili na početku zimskog semestra).

Upis predmeta ljetnog semestra vrši se putem Studomata (od 26. veljače do 12. ožujka 2018.).

SVAKI EVENTUALNI KRIVI UPIS KOLEGIJA PREKO STUDOMATA BITI ĆE NEVAŽEĆI I PONIŠTITI ĆE SE.

Preko Studomata se ne mogu upisati sljedeći studenti (upisuju se samo u Referadi u gore navedenim terminima):

- STUDENTI KOJI IMAJU PARCIJALU i IZVANREDNI STUDENTI-

- APSOLVENTI

Upute o postupku prijave na predmete putem Studomata

· prijavljujete se na Studomat koristeći AAI@EduHr elektronički identitet

· ako u ISVU nedostaje neki od obveznih osobnih podataka, Studomat će tražiti da ih upišete

· odabirete izborne i/ili obvezne predmete

· odabir kolegija mora biti u skladu s pravilima o ECTS bodovnim kvotama navedenima na sučelju Studomata, odnosno u skladu s pravilima koja su navedena na redovima predavanja koji su objavljeni na web stranici: http://www.isvu.hr/javno/hr/vu269/index.shtml , na odjelnim web stranicama ili na oglasnoj ploči pojedinog odjela

· nakon odabira željenih predmeta provjerite vlastiti izbor i na kraju potvrdite upis kolegija

Važne napomene:

· Kada jednom potvrdite i upišete odabrane kolegije više ne možete promijeniti odabir kolegija putem Studomata

· Studenti su dužni prilikom upisa u ljetni semestar imati i pečat knjižnice

UPUTE ZA RAD NA STUDOMATU:

Prilikom upisa predmeta za ljetni semestar, student mora ispuniti određen broj ECTS za upis predmeta iz ljetnog semestra.

U prozoru „Upis godine Studiji smjerovi“ prikazano je:

• Minimalni i maksimalni broj ECTS bodova koji student treba upisati u ljetnom semestru

• Trenutno upisana količina ECTS bodova u danom semestru (trenutno upisan broj bodova)

• Podatak o tome da li je moguće obaviti upis. Ukoliko nije zadovoljeno neko pravilo vezano uz upis, opcija Upiši svijetli crveno, a ukoliko su zadovoljena pravila za upis, opcija Upiši svijetli zeleno.

• Podatak o trenutno upisanoj nastavnoj godini uz način upisa

• Podatak o temelju financiranja i plaćanju za upisani studij/smjer

Za odabir predmeta za upis potrebno je odabrati opciju „Predmeti“ koja omogućuje odabir predmeta koje će student u ljetnom semestru upisati. Nakon odabira opcije „Predmeti“ prikazuje se prozor „Upis godine Studiji/smjerovi Obvezni/izborni“ koji sadrži podatke o ponudi obveznih i izbornih predmeta koje student može/mora upisati u ljetnom semestru.

Nakon obavljanja upisa predmeta strelicom za nazad potrebno je iz prozora „Upis godine Studiji/smjerovi Obvezni/izborni“ vratiti se na prozor „Upis godine Studiji/smjerovi“ u kojem za upis ljetnog semestra treba odabrati opciju. Odabirom opcije prikazuje se prozor „Upis godine Pregled predmeta“ prije upisa u kojem se prikazuju podaci o predmetima iz ljetnog semestra koje student upisuje. Za obavljanje upisa predmeta iz ljetnog semestra potrebno je odabrati opciju Upis višekomponentne kombinacije - Upiši, nakon čega je obavljen upis ljetnog semestra i pojavljuje se obavijest o uspješno obavljenom upisu predmeta iz ljetnog semestra.