OBILJEŽAVANJE DJEČJEG TJEDNA- TRIBINA

TRIBINA O POLOŽAJU, PRAVIMA I POTREBAMA DJECE I MLADIH U GRADU GOSPIĆU I OKOLICI

U sklopu obilježavanja Dječjeg tjedna (od 2. do 8. listopada 2017. godine) u organizaciji Društva Naša djeca grada Gospića Odjel za nastavničke studije u Gospiću uključio se s tribinom Položaj, prava i potrebe djece i mladih u gradu Gospiću i okolici. Tribina se održala 2. listopada 2017. u 17 sati u prostorima Odjela. Sudionici, izvoditelji događanja bili su predstavnici odgojno-obrazovnih, kulturnih, zdravstvenih i ostalih ustanova koje se brinu o potrebama djece i mladih na području grada Gospića i okolice. Cilj tribine bio je upoznavanje s postojećim aktivnostima i projektima koji se realiziraju u ustanovama u Gospiću i okolici za dobrobit djece i mladih, međusektorska suradnja u aktivnostima i projektima, planovi za bližu i dalju budućnost u cilju unapređenja zadovoljavanja prava i potreba djece i mladih u ovome gradu. Tribinu su otvorili uz voditeljicu doc. dr. sc. Anelu Ničević-Milković, profesoricu psihologije na Odjelu i Kristina Manestar, prof. psihologije Zavoda za javno zdravstvo Ličko-senjske županije, Sanja Puškarić, predsjednica DND-a Gospić, Marija Zdunić, socijalna pedagoginja iz OŠ dr. Jure Turića iz Gospića, Ivana Đapić, pedagoginja iz OŠ dr. Franje Tuđmana iz Ličkog Osika, Mirela Trtica, odgojiteljica predškolske djece iz Dječjeg vrtića Gospić.