Obilježavanje Međunarodnog dana dječje knjige

Međunarodni dan dječje knjige (ICBD – International Children's Book Day) obilježava se svake godine da bi se istaknula važnost dječje knjige te potaknula i razvila ljubav prema čitanju. Kao datum obilježavanja izabran je rođendan Hansa Christiana Andersena - 2. travnja.

Ujedno na današnji dan obilježava se i osmi rođendan nacionalne kampanje za poticanje čitanja naglas djeci od rođenja "Čitaj mi!"* koju zajednički provode Hrvatsko knjižničarsko društvo, Hrvatsko čitateljsko društvo, Hrvatsko pedijatrijsko društvo, Hrvatska udruga istraživača dječje književnosti i Hrvatsko logopedsko društvo uz potporu UNICEF-a Hrvatska.

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana dječje knjige, 2. travnja, rođendana nacionalne kampanje za poticanje čitanja naglas djeci od rođenja „Čitaj mi!“ i općenito proglašene Godine čitanja u Hrvatskoj, proizišla je ideja o osnivanju studentskog čitateljskog kluba na našem Odjelu. Dobrobiti članstva u čitateljskom klubu su velike. Samo neke od njih su: jačanje samopouzdanja, jačanje čitateljskih kompetencija i razvijanje pismenosti, obogaćivanje rječnika, kvalitetno i korisno provođenje slobodnog vremena, razvijanje kritičkog razmišljanja i dr.

Zainteresirani studenti trebaju se prijaviti na e-mail mfranic@unizd.hr do 9. travnja 2021. nakon čega će biti dogovoren termin sastanaka i daljnji rad kluba.

Pridružite nam se! „Čitajmo da ne ostanemo bez riječi!“