OBILJEŽAVANJE MEĐUNARODNOG DANA DJEČJE KNJIGE

Povodom međunarodnog Dana dječje knjige, koji se obilježava od 1967. godine 2. travnja, na obljetnicu rođenja Hansa Christiana Andersena, u odjelnoj čitaonici održana je prigodna izložba djela Hansa Christiana Andersena i Ivane Brlić-Mažuranić, koju su priredile Dubravka Čanić, voditeljica odjelne knjižnice i Ivana Prpić, pomoćna knjižničarka. Predavanje o povezanosti bajki dvoje klasika dječje književnosti studentima je održala izv. prof. dr. sc. Sanja Vrcić-Mataija.

Ujedno, studenima su predstavljena relevantna izdanja koja se bave pručavanjem dječje književnosti: od znanstvenih monografija, zbornika radova, izabranih i sabranih djela do stručnih (Književnost i dijete) i znanstvenih časopisa (Libri & Liberi) u čijem je fokusu dječja književnost.

Nastavak je ovo niza odjelnih događanja što ih provodimo potičući čitanje među studentima – budućim učiteljima.