OBILJEŽAVANJE NOĆI KNJIGE 2024.

Noć knjige tradicionalna je manifestacija koja se održava 23. travnja i ima za cilj potaknuti kulturu čitanja i promicati čitanje na svim razinama. U okviru ove manifestacije obilježava se Svjetski dan knjige i autorskih prava (23. travnja) i Dan hrvatske knjige (22. travnja u spomen na Marka Marulića koji je toga datuma 1501. dovršio Juditu).

Ovogodišnja tema Noći knjige je " Kad je prizma kataklizma: knjige za izazovna vremena", odnosno propituje se nošenje s kataklizmičkim nedaćama kroz vizuru pisane riječi. No, također brojne književne obljetnice ove godine služe kao poticaj za prigodne programe u okviru obilježavanja Noći knjige.

Na našem Odjelu Noć knjige 2024. obilježili smo kreativnom radionicom za djecu o Ivani Brlić-Mažuranić čija se 150. obljetnica rođenja obilježava ove godine!

Ivana Brlić-Mažuranić jedna je od najznačajnijih i najčitanijih spisateljica za djecu. Stvorila je djela neprolazne vrijednosti na kojima su odrastale, ali i na kojima će odrastati, brojne generacije.

Jučer, 22. travnja, na Dan hrvatske knjige, a uoči Noći knjige, u 17h u našoj Odjelnoj Učionici-igraonici održala se kreativna književno-likovna radionica za djecu od 6 do 8 godina koju su izvodile studentice Ana Škondro i Katarina Crnković pod vodstvom asistentice Marine Franić Šimunić.

Djeca su najprije uživala u Šumi Striborovoj Ivane Brlić-Mažuranić, a potom se kreativno izražavala potaknuta pričom oslikavajući svoju viziju Malika Tintilinića, Domaćih i ostalih situacija iz priče.

Bilo je jako veselo i kreativno!

#nocknjige