OBILJEŽEN TJEDAN PSIHOLOGIJE

U okviru 10. Tjedna psihologije u Hrvatskoj 22. veljače u Osnovnoj školi dr. Jure Turića održana je tribina „Istraživanja iz područja školske psihologije“ u zajedničkoj organizaciji Odjela za nastavničke studije u Gospiću Sveučilišta u Zadru i navedene osnovne škole. U sklopu tribine doc. dr. sc. Anela Nikčević-Milković, profesorica psihologije predstavila je rezultate pet istraživanja na teme: vršnjačkog klasičnog i elektroničkog nasilja, samoregulacije učenja, stanja i potrebe rada s darovitim učenicima, rizičnih i zaštitnih čimbenika poremećaja u ponašanju kod adolescenata Ličko-senjske županije. Također je navela da se ove akademske godine na Odjelu za nastavničke studije provode istraživanja korištenja suvremenih medija za učenje i poučavanje te stanja i potreba rada s djecom s posebnim potrebama u Ličko-senjskoj županiji. Nakon izlaganja zahvalila se svim ustanovama, naročito školama s kojima se kroz suradnju  dolazi do korisnih rezultata istraživanja, kao i drugih vidova konstruktivnih programa i aktivnosti. Tribinu je moderirao psiholog osnovne škole u Gospiću Zvonimir Šimić.