OBILJEŽENI DANI HRVATSKOGA JEZIKA NA ODJELU

16. ožujka 2022. godine na Odjelu za nastavničke studije u Gospiću obilježeni su Dani hrvatskoga jezika. Vođeni i uz pomoć izv. prof. dr. sc. Jasminke Brala-Mudrovčić studenti prve i druge godine u okviru kolegija Morfologija hrvatskoga standardnog jezika i Leksikologija hrvatskoga standardnog jezika izlagali su o glagoljici i glagoljaškoj baštini Like i nastojali ukazati na opravdanost tvrdnji da je upravo ličko područje, koje ima bogatu glagoljašku prošlost, autohtoni zavičaj glagoljice i ujedno jezgra hrvatskoga staroslavenskog bogoslužja. Druženje je proteklo u zanimljivoj atmosferi i bilo je iznimno uspješno, a ljubav prema hrvatskome jeziku naglašena je i izvedbom glazbene točke studenta Karla Mladića koji je uz gitaru otpjevao uglazbljenu pjesmu Tina Ujevića Zelenu granu s tugom žuta voća.