ODRŽAN ROĐENDANSKI SASTANAK ČITATELJSKOG KLUBA ISKRA

Prošle godine, 2. travnja, u okviru obilježavanja Međunarodnog dana dječje knjige u Hrvatskoj i 8. rođendana nacionalne kampanje "Čitaj mi" - prve nacionalne kampanje za promicanje čitanja naglas djeci od rođenja osnovan je naš studentski čitateljski klub Iskra.

Unutar protekle godine članice su se družile jednom mjesečno, i u virtulanom obliku i uživo, razgovarajući o brojnim zanimljivim naslovima koje su čitale. Na sastanku održanom jučer, 4. travnja, proslavile su prvu obljetnicu osnutka čitateljskog kluba Iskra i u rođendanskoj atmosferi razgovarale o romanu Sluškinjina priča američke spisateljice Margaret Atwood, kojega su izabrale za čitanje tokom prošlog mjeseca u okviru obilježavanja Dana žena.

Roman je potaknuo izrazito konstruktivnu raspravu, ocijenjen je vrlo visokim ocjenama i članicama je drago da su ga odabrale za čitanje, smatraju da je izuzetan i svakako ga preporučuju za čitanje, uz nadu da nije proročanski!

Za idući susret odabran je roman Djeca Patrasa hrvatskog spisatelja Zorana Ferića. Pridružite nam se!