ODRŽAN ROĐENDANSKI SASTANAK ČITATELJSKOG KLUBA ISKRA

Prije 2 godine, 2. travnja 2021., u okviru obilježavanja Međunarodnog dana dječje knjige u Hrvatskoj i 8. rođendana nacionalne kampanje "Čitaj mi" - prve nacionalne kampanje za promicanje čitanja naglas djeci od rođenja osnovan je naš studentski čitateljski klub Iskra.

Ove godine nacionalna kampanja „Čitaj mi“ slavi 10. rođendan, a naša Iskra 2.!

Unutar protekle dvije godine članice su se družile jednom mjesečno, uživo, ali ponekad i u virtualnom obliku, razgovarajući o brojnim zanimljivim naslovima koje su čitale. Na sastanku održanom jučer, 3. travnja, proslavile su drugu obljetnicu osnutka čitateljskog kluba Iskra i u rođendanskoj atmosferi razgovarale o romanu Mala revolucionarka Marije Jurić Zagorke, kojega su izabrale za čitanje tokom prošlog mjeseca u okviru obilježavanja Dana žena, ali i 150. obljetnice rođenja Marije Jurić Zagorke (2. ožujka 1873. - 30. studenoga 1957.), poznate hrvatske književnice, novinarke i aktivistice za prava žena.

Iako je većini članica ovo bio prvi susret sa stvaralaštvom Marije Jurić Zagorke, roman je potaknuo izrazito konstruktivnu raspravu, ocijenjen je vrlo visokim ocjenama i članicama je drago da su ga odabrale za čitanje shvaćajući naprednu i vizionarsku ulogu Zagorke u vremenu u kojem to nije smjela biti.

Za idući susret, koji je planiran za 2. svibnja 2023.,  odabran je roman Marina španjolskog spisatelja Carlosa Ruiza Zafóna.

Pridružite nam se!