ODRŽAN ROĐENDANSKI SASTANAK ČITATELJSKOG KLUBA ISKRA

Prije 3 godine, 2. travnja 2021., u okviru obilježavanja Međunarodnog dana dječje knjige u Hrvatskoj i 8. rođendana nacionalne kampanje "Čitaj mi" - prve nacionalne kampanje za promicanje čitanja naglas djeci od rođenja osnovan je naš studentski čitateljski klub Iskra pod vodstvom asistentice Marine Franić Šimunić.

Ove godine nacionalna kampanja „Čitaj mi“ proslavila je 11. rođendan, a naša Iskra 3.!

Unutar protekle tri godine članice su se družile jednom mjesečno, uživo, ali ponekad i u virtualnom obliku, razgovarajući o brojnim zanimljivim naslovima koje su čitale te sudjelovale u brojnim manifestacijama i aktivnostima u svrhu populariziranja i poticanja čitanja.

Na sastanku održanom jučer, 10. travnja, proslavile su treću obljetnicu osnutka čitateljskog kluba Iskra i u rođendanskoj atmosferi razgovarale o romanu Ubiti pticu rugalicu, književnom klasiku američke spisateljice Harper Lee.

Priča je to o odrastanju i diskriminaciji Afroamerikanaca na američkom Jugu 30-ih godina prošlog stoljeća ispričana iz perspektive djevojčice Scout.

Važna je to priča koju bi svatko trebao pročitati!

Za idući susret, koji je planiran za 8. svibnja 2024., odabran je novi roman Kristiana Novaka, Slučaj vlastite pogibelji.

Pridružite im se!