ODRŽAN SASTANAK ČITATELJSKOG KLUBA ISKRA

Jučer, 9. ožujka 2023.g. u 15.30h održan je još jedan sastanak studentskog čitateljskog kluba Iskra!

U ugodnoj atmosferi naše odjelne knjižnice članice su razgovarale o romanu Normalni ljudi popularne mlade irske spisateljice Sally Rooney.

Razgovor o romanu bio je izrazito poticajan, konstruktivan i motivirajući. Roman, iako naizgled prati ljubavnu priču dvoje mladih ljudi od srednjoškolskih preko fakultetskih dana do početka njihovih profesionalnih života, iznimno je slojevit te progovara o brojnim aktualnim temama našega doba te se članicama jako svidio i mahom su ga ocijenile najvišom ocjenom.

U okviru obilježavanja 150. obljetnice rođenja Marije Jurić Zagorke (2. ožujka 1873. - 30. studenoga 1957.), poznate hrvatske književnice, novinarke i aktivistice za prava žena, ali i proteklog Međunarodnog dana žena (8. ožujka), za idući susret članice su izabrale roman Mala revolucinarka Marije Jurić Zagorke.

Susret je planiran za 3. travnja 2023. kada ćemo ujedno proslaviti i 2. obljetnicu osnutka naše čitateljske Iskre!