ODRŽANA PROJEKCIJA FILMA ZBORNICA

21. studenoga 2023. u kinu Korzo ekskluzivno za studente i nastavnike Odjela za nastavničke studije u Gospiću održana je projekcija filma „Zbornica".

Ovaj hvaljeni i nagrađivani suvremeni hrvatski film ni naše studente nije ostavio ravnodušnima jer su kroz slojevit i promišljen umjetnički pristup filmskom pripovijedanju stekli dublji uvid u kompleksnost odnosa unutar školskih kolektiva, odnosno mali uvid u svoju moguću profesionalnu budućnost.

U kasnijem razgovoru s redateljicom Sonjom Tarokić saznali su više o njezinoj inspiraciji za film, dugotrajnom i zahtjevnom procesu nastanka dugometražnog filma, ali i o pikanterijama sa snimanja. Ovim putem želimo zahvaliti Sonji što nam se pridružila na razgovoru i produkcijskoj kući Kinorama i Pučkom otvorenom učilištu dr. Ante Starčević u Gospiću. Bez međusobne susretljivosti, podrške i suradnje ovakva lijepa iskustva jednostavno nisu moguća.