ODRŽANA RADIONICA "I JA NEŠTO RADIM VJEŠTO!"

Od 2. do 8. listopada 2023. održava se tradicionalna manifestacija posvećena djeci - DJEČJI TJEDAN.

Vodeći se ovogodišnjom temom Dječjeg tjedna – “Vještina”, naš se Odjel također pridružio obilježavanju manifestacije Dječjeg tjedna provođenjem radionice „I ja nešto radim vješto!” pod vodstvom asistentice Hane Lukas Midžić i studentica 5. godine, Ane Škondro i Monike Lauš, u našoj odjelnoj igraonici.

Radionica je održana u utorak, 3. listopada u 17h, a obuhvaćala je usvajanja i vježbanja novih te dijeljenja naših malih posebnih vještina, a bila je namijenjena djeci starije predškolske i mlađe školske dobi.

Djeca su kroz igru, druženje i razgovor imala priliku osvijestiti postojanje različitih vrsta vještina i načine njihova stjecanja i podučavanja.

Tražili smo odgovore na pitanja: Kako se postaje vještim u nečemu? Možemo li svi biti vješti u svemu?

Kako prepoznati i njegovati svoju vještinu? Kako nekoga podučiti nekoj vještini?

Bilo da se radi o hodanju, pisanju, skakanju poput žabice ili vezivanju vezica i čvorića, stjecanje vještine je nekad brzo i lako, a nekad je potrebno više vremena i strpljenja. Smisao radionice bio potaknuti djecu na stvaralačko razmišljanje i učenje kroz igru koja će proširiti njihovu znatiželju i kreativnost u potrazi za znanjem.