ODRŽANA TERENSKA NASTAVA

U okviru terenske nastave, u četvrtak 16. svibnja 2024. godine, koja je organizirana za studente prve, druge, treće i četvrte godine studija, kolegija: Psihologija djetinjstva, Obiteljska pedagogija, Metodika rada s učenicima s posebnim potrebama i Metodika likovne kulture 2., posjetili smo Osnovnu Montessori školu Barunice Dedee Vranyczany, Polikliniku za zaštitu djece i mladih grada Zagreba te Etnografski muzej Zagreb.

Terensku nastavu osmislile su i realizirale nastavnice izv. prof. dr. sc. Anela Nikčević-Milković, mag. art. Hana Lukas Midžić i Jelena Vlahović, pred.

Sve tri lokacije bile su nam inspirativne. Na prvoj smo na licu mjesta vidjeli što znači strukturirana sloboda u učionici i kako funkcionira škola bez školskog zvona. Na drugoj lokaciji smo iz prve ruke čuli koliko je važna pravodobna reakcija u zaštiti djece i mladih te osvijestili ulogu učitelja u tome. Na trećoj lokaciji smo otkrivali koje muzejske izloške naše bake i djedovi još uvijek imaju kod kuće pri tom razmišljajući kako to osobno iskustvo pri posjetu muzeju iskoristiti kao motivaciju u radu s djecom.

Zahvaljujemo svim domaćinima na gostoprimstvu i veselimo se budućim suradnjama!