ODRŽANE RADIONICE "PREVENCIJA NASILJA U MLADENAČKIM VEZAMA"

U okviru kolegija "Psihologija komuniciranja" pod mentorstvom izv. prof. dr. sc. Anele Nikčević-Milković tokom ovoga ljetnoga semestra provodio se stručni projekt "Prevencija nasilja u mladenačkim vezama".

Studenti su se, pod mentorstvom svoje nastavnice izv. prof. dr. sc. Anele Nikčević-Milković, kroz travanj pripremali za vođenje četiri radionice koje su se odnosile na: prava u vezi, komunikaciju u odnosima, prepoznavanje nasilnih ponašanja u odnosima, nepristajanje na nepoželjna ponašanja i traženje pomoći.

A tokom mjeseca svibnja studenti su, kao voditelji radionica, održali sve četiri radionice navedenih tema u tri razreda u Gimnaziji Gospić.

Evaluacija radionica pokazuje da su radionice korisne i zanimljive kako studentima, tako i učenicima srednje škole.