Održano predavanje doc. dr. sc. Marine Vidaković

Studentima 3. godine, kolegija Inkluzivni odgoj i obrazovanje, u srijedu 9. studenog 2022. godine predavanje je održala doc. dr. sc. Marina Vidaković s Odjela za psihologiju, Sveučilišta u Zadru.

Studenti su imali priliku poslušati i raspraviti o recentnim rezultatima istraživanja o stavovima hrvatskih građana prema djeci s teškoćama u razvoju, izazovima inkluzije, ulozi učitelja razredne nastave u partnerstvu s roditeljima, suradnji s pomoćnicima u nastavi te primjerenim oblicima školovanja djece s teškoćama u razvoju.

Iznimnu vrijednost ovom susretu dalo je iskreno svjedočenje doc. dr. sc. Marine Vidaković o osobnom iskustvu majke djeteta s teškoćama koje je ove godine krenulo u 1. razred osnovne škole.