Održano predavanje doc. dr. sc. Marine Vidaković: Izazovi roditelja djece s teškoćama u razvoju

U ponedjeljak 20. studenog 2023. godine, doc. dr. sc. Marina Vidaković s Odjela za psihologiju, Sveučilišta u Zadru, održala je predavanje za studente 3. godine, kolegija Inkluzivni odgoj i obrazovanje: Izazovi roditelja djece s teškoćama u razvoju.

Studenti su imali priliku poslušati i raspraviti o ključnim elementima i izazovima inkluzije, stavovima prema djeci s teškoćama u razvoju te primjerenim oblicima školovanja, s posebnim naglaskom na ulogu učitelja razredne nastave u partnerstvu s roditeljima djece s teškoćama u razvoju.

Iznimnu vrijednost ovom susretu dalo je iskreno svjedočenje doc. dr. sc. Marine Vidaković o osobnom iskustvu majke djeteta s teškoćama, učenika 2. razreda osnovne škole, popraćeno brojnim primjerima i savjetima za rad učitelja razredne nastave.