POSJET PEĆINSKOM PARKU GRABOVAČA POVODOM EUROPSKE NOĆI ISTRAŽIVAČA

Studenti/ice Odjela za nastavničke studije u Gospiću i učenici/ce OŠ dr. Jure Turić, sa svojim nastavnicima i učiteljima sudjelovali su jučer, 4. listopada 2022., povodom Europske noći istraživača, u posjetu i obilasku Pećinskog parka Grabovača.

Projekt Odjela za nastavničke studije u Gospiću Što nam zemlja govori imao je u fokusu interesa klimatske promjene. Posjet Pećinskom parku Grabovača imao je za cilj upoznati vrijednosti prirodne i kulturno-povijesne baštine koja se tijekom vremena mijenjala, dijelom kao posljedica našeg ekološkog otiska tj. utjecaja čovjeka na okoliš, s naglaskom na utjecaj i posljedice klimatskih promjena.

Osim špilje Samograd, studenti i učenici obišli su Mali vrt ljekovitog i jestivog bilja kojeg održavaju volonteri u Parku.

Europska noć istraživača održana je u okviru projekta Blue-connect. Projekt provodi koordinator Sveučilište u Splitu te partneri: Institut za oceanografiju i ribarstvo, Mediteranski institut za istraživanje života, Institut za jadranske kulture i melioraciju krša, Sveučilište u Dubrovniku, Sveučilište u Zadru, Sveučilište Jurja Dobrile u Puli, Sveučilište u Rijeci i STEPRI znanstveno-tehnologijski park Sveučilišta u Rijeci.