Posjet SOS Dječjem selu Lekenik

Studenti druge i treće godine Učiteljskog studija, kolegija Obiteljska pedagogija i Metodika rada s učenicima s posebnim potrebama, s nastavnicom Jelenom Vlahović, pred., u petak, 21. travnja 2023. godine, posjetili su SOS Dječje selo Lekenik.

Uvodno predavanje, sadržajno primjereno i prilagođeno budućim učiteljima razredne nastave, održale su: Anamarija Adamek, prof., voditeljica SOS Društvenog centra i Dina Koren, voditeljica Stručnog tima za razvoj djece. Studentima je predstavljen pregled razvoja koncepta SOS Dječjih sela u svijetu i Hrvatskoj, organizacija rada, profil djelatnika i karakteristike djece na skrbi te su prikazana dva filma o SOS Dječjim selima. Studenti treće godine izveli su lutkarsku predstavu „Operacija Mrnjau“, koju su osmislili pod mentorstvom izv.prof.dr.sc. Jasminke Brala-Mudrovčić i izv.prof.dr.sc. Sanje Vrcić-Matajia. Nakon lutkarske predstave održana je likovna radionica što je studentima pružilo mogućnost neposredne komunikacije s djecom štićenicima SOS Dječjeg sela Lekenik. Studenti su potom obišli SOS Dječje selo i Društveni centar što im je ujedno bila prilika za postavljanje pitanja i raspravu.

Ovim putem srdačno zahvaljujemo direktoru, djelatnicima i djeci SOS Dječeg sela Lekenik na otvorenosti za suradnju te trudu koji su uložili u organizaciju i realizaciju posjeta studenata.