PREDSTAVLJANJE MAPE VELEBITSKIM TRAGOVIMA U GOSPIĆU

Mapa grafika – radova studenata Odjela za nastavničke studije u Gospiću naslova „Velebitskim tragovima“, koja predstavlja rezultat interdisciplinarnog rada u nastavi i suradnje s JU Park prirode Velebit, bit će predstavljena 25. siječnja 2018. godine u Samostalnoj gradskoj knjižnici u Gospiću u 18 sati. Nakon predstavljanja mape radovi će biti izloženi u prostoru knjižnice.

Objavljena edicija svojevrsni je grafički herbarij endemskih i zaštićenih biljaka Like i sadrži deset odabranih studentskih grafika. Autorice grafika su: AnnaRayna Ahmetašević, Ana Baričević, Lucija Bračun, Iva Bogdanović, Doris Glad, Ivona Ivić, Elizabeta Kukić, Kristina Kukuljević, Ana Martinjak i Ivana Matasić. One su, uz svoje kolege i kolegice, pod mentorstvom izv. prof. dr. art. Ane Vivoda u sklopu modula Likovna kultura na učiteljskom studiju sudjelovale u nastavi na kojoj su bili povezani umjetnički sadržaji kolegija sa sadržajima prirodoslovnog područja te su tako istraživale vizualne specifičnosti velebitske flore i raznolike likovne interpretacije kroz crtež i grafiku.

Pozivnica