Prijem studenata 1. godine integriranog preddiplomskog i diplomskog učiteljskog studija održan je 5. listopada na Odjelu za nastavničke studije u Gospiću. Uz pročelnicu Odjela, doc. dr.sc. Vesnu Grahovac-Pražić, studente je pozdravila i zaželjela im dobrodošlicu na zadarsko sveučilište rektorica, prof. dr. sc. Dijana Vican koja je ovom prilikom predstavila Odjelu i svoje novoizabrane suradnice: izv.prof. dr. sc. Ivanku Stričević, prorektoricu za znanost i informacijsku infrastrukturu i izv.prof.dr. sc. Nedjeljku Balić Nižić, prorektoricu za studije i studente.

Studente je pozdravio i prigodno im se obratio predsjednik gospićkog ogranka Studentskog zbora - Mario Paral pozivajući ih na aktivno uključivanje u djelovanje Studentskog zbora. Zamjenica pročelnice doc. dr. sc. Sanja Vrcić-Mataija upoznala je studente s pravima i obvezama vezanim uz studijski program, osnovnim načelima akademskog ponašanja, mogućnostima uključivanja u nastavni, znanstveni i stručni rad Odjela te iznannastavnim i izvansveučilišnim aktivnostima u gospićkoj sredini.