Stručni izlet u Ogulin sa studentima 2., 3. i 4. godine

Dana 6. lipnja 2014. studenti Odjela za nastavničke studije u Gospiću, Sveučilišta u Zadru, pod vodstvom svojih mentorica, docentica Vesne Grahovac-Pražić, Sanje Vrcić-Mataija i Ane Vivoda, putovali su na Ogulinski festival bajke koji se po 9. put održava u rodnom gradu Ivane Brlić-Mažuranić. Tom su prilikom sudjelovali na svečanom otvorenju festivala, na kazališnoj predstavi Životinjsko carstvo – Tko se boji straha još u izvedbi kazališa Tvornica lutaka Zagreb, kazališnoj predstavi Lutonjica Toporko i devet župančića (OŠ IBM Ogulin), posjetili su muzej  Ivanina kuća bajke te su sudjelovali na različitim radionicama na ogulinskim gradskim scenama (pripovijedanje, izrada tekstila, izrada modnih detalja…) Navedeni se sadržaji stručnog izleta, kroz terenski oblik nastave, uklapaju u nastavne programe nekoliko kolegija humanističko-umjetničkog područja: Hrvatska dječja književnost, Metodika hrvatskoga jezika II, Zavičajna baština, Likovna kultura, Izvannastavne likovne aktivnosti.