STUDENTI NA OLIMPIJSKOM FESTIVALU VRTIĆA

Studenti Odjela sudjelovali su na 19. Olimpijskom festivalu dječjih vrtića Ličko-senjske županije koji se održavao jučer, 17. svibnja 2023. u Gospiću.

Olimpijski festival dječjih vrtića manifestacija je koja njeguje vrijednosti olimpizma, promiče sport među djecom istovremeno ih učeći prijateljstvu, razumijevanju različitosti, nenasilju i natjecanju u fair play ozračju. Djeca se, među ostalim, potiču na sustavno tjelesno vježbanje i uključivanje u sportske aktivnosti. Festival se provodi u suradnji sa sportskim zajednicama, u skladu s Olimpijskom poveljom i Statutom HOO-a.

Na jučerasnjem festivalu sudjelovalo je preko 200 djece formiranih u šest ekipa iz dječjih vrtića: Dječji vrtić Carić Novalja, Dječji vrtić Ciciban Otočac, Dječji vrtić Slapić Korenica, Dječji vrtić Tratinčica Brinje, Dječji vrtić Travica Senj i domaćini iz Dječjeg vrtića Pahuljica Gospić. Festival je započeo svečanim mimohodom, podizanjem zastave Hrvatskog olimpijskog odbora te simboličnim paljenjem Olimpijskog plamena.

Djeca su se natjecala u pet disciplina: bacanje loptice, skok u dalj s mjesta, trčanje na 50 metara, štafeta i mali nogomet, a naše studentice Andrea Dujmović, Ana Gujić, Danijela Protulipac s četvrte godine te Iva Perić i Nikolina Pađan s druge godine sudjelovale su u organizaciji i provođenju programa igara te suđenju u pojedinim disciplinama.