STUDENTSKA KONFERENCIJA

Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku u suradnji s Međunarodnom federacijom za okoliš i zdravlje (IFEH) te mrežom institucija iz Hrvatske i inozemstva organiziralo je Prvu međunarodnu studentsku GREEN konferenciju koja se, povodom 22. svibnja Međunarodnog dana bioraznolikosti, održala na Poljoprivrednom fakultetu u Osijeku, 17. i 18. svibnja 2018. Ovu konferenciju suorganizirao je i Medicinski fakultet u Osijeku.

Na konferenciji je sudjelovao i student Odjela za nastavničke studije u Gospiću, Mario Paral, predstavljajući temu Odgojno - obrazovni programi u zaštićenim područjima Hrvatske – primjeri iz krških područja. Predstavljeni su odgojno-obrazovni programi koji se provode u nekoliko zaštićenih područja u kojima dominira krški reljef: Parku prirode Velebit, Nacionalnom parku Paklenica i Pećinskom parku Grabovača. Posebno su analizirani postojeći programi koji se provode u Pećinskom parku Grabovača iz čega je razvidno da su ekološke radionice prilagođene različitim dobnim skupinama, od najranije dobi do osnovno školske i srednjoškolske populacije.

Cilj Prve međunarodne studentske GREEN konferencije bio je okupljanje studenata prirodnih, biomedicinskih, tehničkih, biotehničkih, društvenih i humanističkih znanosti u cilju razmjene i nadogradnje znanja, promicanje multidisciplinarnog pristupa području zaštite okoliša, primjena smjernica održivog razvoja te ostvarivanje zdravijeg načina života.