SUDJELOVANJE U MARATONU ČITANJA

U organizaciji Hrvatskog čitateljskog društva 23. listopada 2021. odvijao se virtualni maraton čitanja pod nazivom Minuta za čitanje. Hrvatsko čitateljsko društvo pozvalo je knjižnice da u razdoblju od 15. do 22. listopada potiču svoje korisnike da im šalju svoje videozapise čitanja u trajanju od jedne minute, a tekstovi koje čitaju trebaju biti povezani s ovogodišnjom temom Mjeseca hrvatske knjige - Hrvatski autori u godini čitanja.

Cilj maratona čitanja jest poticanje čitanja i pismenosti kroz popularizaciju čitanja iz užitka, kao temeljnog preduvjeta za razvoj spomenutih vještina, ali i kao neizostavnog kulturnog sadržaja u životu svakog pojedinca.

Članice našeg studentskog čitateljskog kluba Iskra, studentice 5. godine: Nina Kosor, Karla Mamić, Iva Mraović, Katarina Rukavina, Patricija Salopek, Mirna Šandrovčan i njihova voditeljica, asistentica Marina Franić Šimunić, rado su se odazvale pozivu i uključile se svojim snimkama u Maraton čitanja!

Snimke možete pogledati na poveznici.