Susret s književnicom Sanjom Pilić

Studenti 2. i 3. godine Odjela za nastavničke studije u Gospiću, s profesoricama doc.dr.sc. Sanjom Vrcić-Mataija (u okviru kolegija Hrvatska dječja književnost) i doc.dr.sc. Vesnom Grahovac-Pražić (u okviru kolegija Metodika nastave hrvatskog jezika i književnosti) sudjelovali su na gostovanju književnice Sanje Pilić koje je, u suradnji s Odjelom, organizirala Gradska knjižnica Gospić.

Susret s jednom od najplodnijih, najpopularnijih i najčitanijih književnica suvremene hrvatske dječje književnosti protekao je u veselom, ležernom, edukativnom i nadasve poticajnom ozračju, upravo onakvom kakva su i djela Sanje Pilić koja je sa šest književnih naslova zastupljena na lektirnom popisu osnovne škole. Književnica je govorila o motivaciji  nastanka svojih djela, o likovima dječaka i djevojčica, neobičnih obitelji, prožimanju autobiografskih s književnim elementima, o umjetničkom pozivu, odgovarajući pri tom na niz zanimljivih učeničkih i studentskih pitanja.